Pályázat franciaországi tanulásra

Pályázat franciaországi tanulásra

A châteaubriant-i testvériskolánk a 2019/2020-as tanévben is fogad iskolánkból 5 diákot 3 hónapos tanulmányútra. A jelentkezés feltétele a megbízhatóság, a 4-es feletti tanulmányi átlag, valamint a jeles érdemjegy francia nyelvből.
A pályázatot elnyert tanulók családjainak csupán a tanulók franciaországi oda- és visszautaztatását kell biztosítaniuk, a kinti tartózkodásuk költségeit a francia iskola illetve a francia fogadó családok vállalják magukra. A pápai diákok franciaországi tanulmányútja után az őket fogadó francia diákok 6 hétre iskolánkba érkeznek. Azonos értékű pályázatok esetén, előnyt élvez az a pályázó, aki vállalja erre az időszakra a francia cserediák fogadását hétvégeken, illetve az erre az időszakra eső iskolai szünnapokon.
A pályázóktól motivációs levelet várunk, melyet 2019. november 3-ig kell benyújtaniuk Pitó Katalin tanárnőnél.