Szép kiejtési Verseny a Bárczy Alapítvány és Református Gimnázium közös szervezésében

Október 10-én, csütörtökön került sor iskolánk dísztermében a Bodolay Géza irodalomtörténész, nyelvész, pápai öregdiák emlékére és a Bárczi Géza Kiejtési Alapítvány 20 éves fennállása alkalmából szervezett SZÁZSZORSZÉP ANYANYELVÜNK címet viselő szép kiejtési, mese- és versmondó versenyre, amelyre a pápai középiskolák versenyzői mellett a környékbeli általános iskolások is jelentkezhettek. A szervezők szándéka szerint a verseny elsődleges célja az volt, hogy a nyelvünkből lassan kiavuló nyílt és zárt e hangzónk közötti különbségre felhívja a figyelmet. Buvári Márta és Mészáros András nyelvészek, az alapítvány tagjai  mellett előadásával gazdagította a programot H. Tóth Tibor nyelvész, a Pannon Egyetem tanára. A sok, szép verses és mesés produkció közül a zsűri kiemelt díjban részesítette iskolánkból Páli István 11. M osztályos tanulónk szereplését.