Csillag-fiak

Csillag-fiak

“Büszke vagyok, hogy itt tanultam,
s e dicső anya lett anyám,
tudományával, szellemével
négyszáz év kincsét hagyta rám,

hogy bennem van e táj, e város
ege, békéje, kelleme
s enyém lett legendás, nagy ősök
lánglelke, hite, szelleme”- csendültek fel iskolánk hajdani költő-diákjának, lelkipásztorának , Bódás Jánosnak megragadó szavai  a tapolcafői református templomban november 10-e esős délelőttjén. 

Iskolánk hagyományainak megfelelően osztályommal gyülekezetlátogatáson vettünk részt Apostol Pál nagytisztelű úr gyülekezetében, ahol iskolánkhoz kötődő alkotók műveiből szerkesztett vallásos irodalmi műsorunkkal szolgáltunk. Isten Igéjét Baráth Julianna nagytiszteletű asszony, alma materünk igazgatója hirdette. Nagyon szeretetteljes fogadtatásban volt részünk, amelyet ezúton is megköszönünk, s biztosak vagyunk benne, hogy ez a kedves közös élmény elősegíti iskolánk, a gyülekezet és az érintett családok együttműködését.

Hitünk szerint az, hogy Bódás János szavai újra és újra elhangoznak, élő bizonysága jelenünknek, jövendőnknek.

SOLI DEO GLORIA