Matek versenyen, Debrecenben

Matek versenyen, Debrecenben

Február 24-én és 25-én került megrendezésre immár harmincegyedik alkalommal a református iskolák matematikaversenye a 7-12. évfolyamok számára. Ebben az évben a hagyományoknak megfelelően jelenléti versenyen vehettünk részt. Február 24-én, pénteken volt a verseny egyéni írásbeli fordulója. Február 25-én, szombaton a korábbi évekhez hasonlóan iskolák közötti csapatversenyre került sor.  A versenyre valamennyi református iskola évfolyamonként egy tanulót küldhetett. Iskolánkból a következő diákok mérettettek meg: Horváth Gábor Botond (7.A), Sztankula Márton (8.A), Haga Bálint (9.C), Végh Dávid (10.A), Gaál Réka Katalin (11.A) és Baross Kincső (12.C). Felkészítő tanárok: Varga Mária Magdolna, Nagy Réka és Somosi István.
Az iskolánkat képviselő diákok a pénteki egyéni versenyben a képzeletbeli dobogóra sajnos nem állhattak fel, ám a szombati csapatversenyben az előkelő 5. helyet szerezték meg. 
Az érdekes, izgalmas és játékos versenyen minden résztvevő élményekben gazdagon térhetett haza.
Gratulálunk!