Református Iskolák XXXII. Országos Matematikaversenye

Református Iskolák XXXII. Országos Matematikaversenye

2024. március 1-jén és 2-án került megrendezésre immár harminckettedik alkalommal a református iskolák országos matematikaversenye a 7-12. évfolyamok számára. Ebben az évben is a hagyományoknak megfelelően kétnapos versenyen vehettünk részt.
Március 1-jén, pénteken volt a verseny egyéni, írásbeli fordulója. Március 2-án, szombaton a korábbi évekhez hasonlóan gimnáziumok közötti csapatverseny került sor.
A versenyre valamennyi református iskola évfolyamonként egy tanulót küldhetett. Iskolánkat Győrffy Huba (7. A), Horváth Gábor Botond (8. A), Sztankula Márton (9. A), Haga Bálint (10. C), Baross Boldizsár (11. A) és Gaál Réka Katalin (12. A) képviselte. A versenyfeladatokat ügyesen oldották meg iskolánk diákjai. A játékos csapatverseny különösen tetszett a versenyzőknek.
A verseny időpontjában szakmai napot biztosítottak a szervezők a kísérő kollégáknak. A szakmai nap előadója Orsós Mihály, a CEU oktatója, üzleti elemző volt, melynek témája, tanárként a mesterséges intelligencia világában.