Nemzeti összetartozásunkat ünnepeltük

Nemzeti összetartozásunkat ünnepeltük

A Pápai Református Kollégium Gimnáziuma, Művészeti Szakgimnáziuma és Diákotthona tradicionálisan nagy figyelmet fordít a nemzeti érzület nevelésére, magyarságunk, összetartozásunk megélésére. Ennek a jegyében zajlott június 4-én, a református templomban tartott ünnepségünk, melynek indításaképpen Vadász Márta vezető vallástanár igei bevezetője után először egy rövid dokumentumfilmet néztünk meg. Az Ami éltet…című film egy kárpátaljai idős házaspár munkás hétköznapjainak a bemutatásával azt értette meg a nézőkkel, hogy a szülőföld, az otthon megtartó ereje még a háborús viszonyok között is mennyire élteti az embereket. A Bajnok Attila osztályfőnök által szerkesztett és rendezett megemlékező műsorban pedig a hetedikeseink arról vallottak, hogy a Határtalanul pályázat keretében nemrégiben tett erdélyi kirándulásuk milyen gazdag kulturális örökséggel ismertette meg őket. Megható és egyúttal figyelmeztető is volt a hallgatóság számára az a hálaima, ami az összeállítás végszavaként elhangzott. Az ünnep rangját az is emelte, hogy velünk együtt ünnepelt és énekelte nemzeti imádságunkat a Gútai Nagy Boldogasszony Egyházi Iskolaközpont 43 fős küldöttsége, akik aztán a délelőtt folyamán iskolánkkal és a városunkkal ismerkedtek.
Isten áldja meg nemzetünket, éltesse, oltalmazza tovább magyar népünket!